browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

O Kotlíku

Tyto stránky by nikdy nevznikly bez vydatné podpory členů Ulity, kteří, hlavně v druhém kole pátrání, nacházejí cca 13 let staré záznamy a plakáty, díky kterým se mně daří sestavit kompletní program Kotlíků a bez Danyho, který mě obrovskou měrou pomohl se sepsáním historie. A teď už jak to tentkát bylo…

Vznik Kotlíku

   Na začátku byl časopis Kotlík. Plný zpráv z oddílů, klubů a osad, zážitků z výprav a čundrů. Vycházel však jen čtyřikrát do roka. Proto přichází nápad přenést atmosféru táboráků přímo do našeho města. Vzniká klubový pořad Večer s Kotlíkem. O program se od počátku stará Milan Daněk – Danny, který prozíravě zavádí foglarovský zvyk číslování jednotlivých pořadů. Tehdy samozřejmě netuší, že stojí u zrodu akce, která se jednou svým počtem pořadů i nepřetržitou dobou trvání stane nejtradičnější v Blansku. Na VEČERU S KOTLÍKEM č.1 hraje kapela Trní a v kaledáři se píše středa 9.12.1993. Příznivci písniček a dlouhejch cest se schází od té doby každý měsíc. Klubové večery se konají zpočátku v Galerii a pravidelně se střídá pořad hudební a o cestování. Jednou do roka pak výroční galapořad – tedy GALAKOTLÍK, festival trampské muziky, jehož první ročník byl předem vyprodán a proběhl na Klepačově. Po vzniku Ulity, máme konečně své prostory, kam Večery s Kotlíkem neoddělitelně patří. Jen dramaturgie se trochu mění, už se nestřídá koncert a promítání, zůstáváme natrvalo u cestovatelských besed. Souvisí s tím i změna festivalu Galakotlík. Od roku 1998 se radikálně mění jeho program i název. Je tu první ročník Rajbas OUTDOOR Kotlíku, který časem získává podtitul festival filmů, setkání a dobrodružství. Je dobře, že ani po létech neztratil atmosféru setkání lidí stejných zájmů.

Od roku 2013  mají na starosti organizaci bratři Huberti a hned na podzim oslavili 20. narozeniny Večerů s Kotlíkem. Hosty byla kapela Trní, která hrála i na úplně prvním Večeru s Kotlíkem. Dobrodruh Honza Vlasák, který nás vzal pěkně postaru s promítačkou na Sibiř a který k těmto večerům neodmyslitelně patří a nakonec Matěj Boháč, jenž  ukázal prostřednictvím 3D projekce indický Ladakh.

 

 


by Lukáš "lumir"Hubert