browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

2017

Austrálie

11.1.2017 183


Karel Kocůrek a tři další členové výpravy s vydali do Mexika. Cílem byly výstupy na sopky La Maliche, Iztaccíhuatl a třetí nejvyšší vrchol Severní Ameriky –Pico de Orizaba. Z vrcholu Izty pozorovali kouřící sopku Popocatépetl, putovali horskou krajinou a povídali si s lidmi. Na korbách náklaďáků projížděli vyprahlou zemí, koupali se v Atlantickém a Tichém oceánu. Houpali se na liánách, obdivovali obrovské kaktusy saguaro, pestrou mexickou floru a faunu. Procházeli velkoměsto Mexico City . Navštívili indiánské památy Teotihuacán, Tulu, pyramidy a mariánské poutní místo Guadelupe.

Hosté

Karel Kocůrek

Faerské ostrovy

8.2.2017 184

Na toto nepříliš rozsáhlé souostroví v severním Atlantiku mnoho turistů nezavítá. Bývá však oblíbenou zastávkou při cestě na Island trajektem. Faerské, nebo také Ovčí ostrovy, mají rozhodně co nabídnout. Zejména těm, kteří mají rádi turistiku s úžasnými výhledy a malebnými zákoutími, dýchajícími atmosférou starých časů. „Faery jsme navštívili na přelomu října a listopadu, což není úplně doba pro letní dovolenou. I přesto jsme si tyto ostrůvky natolik zamilovali, že se sem určitě jednou vrátíme. Během našeho týdenního pobytu jsme zavítali do mnoha vesniček, podnikli několik výletů do kopců, nebo k úžasným útesům na pobřeží.„ Součástí promítání bude také projekce krátkého videa z této cesty a nahlédnutí do map a propagačních materiálů…a koukneme se i do Kodaně.

Hosté

Michal hubert

Madeira

8.3.2017 185
Ostrov věčného jara, protkaný spoustou levád,využívaných jako turistické trasy,rozeklaných útesů,neklidného moře,ale i klidných chvil u madeirského vína.Ostrov oslav květin,které také stojí za to vidět a botanických zahrad.Přijďte načerpat inspiraci!Bude se Vám tam líbit v kterémkoli´ročním období.

Hosté

Renata Žilková

Rok v Jižní Americe

12.4.2017 186
Tisíce kilometrů projetých stopem, stovky podojených koz, desítky postavení stanu, dva skauti, jeden rok v Jižní Americe. K tomu nevyčíslitelné množství zážitků a barevných fotografií. Chile, Peru, Paraguay, Uruguay, Argentina, Bolívie a kousek Brazílie očima dvou cestovatelů i pracantů s čilskými pracovními vízy.

Hosté

Ivana Kučerová a Pavel Martinek

Jeseníky: největší moravská divočina

8.5.2017 187
Dnes můžeme cestovat po celém světě a často nám unikají krásná místa v okolí. Pro našeho hosta Ondřeje Bačíka patří mezi skvosty naší planety také Jeseníky. Poznání tohoto pohoří odkrývá mnoho překvapení. Existuje Arktida na Moravě? Horské pralesy, kary, laviny, endemity a glaciální relikty? Evropský ¨tygr¨, nejrychlejší dravec světa či nejmenší strom v Jeseníkách? Na setkání poodhalíme mimořádnost jesenické přírody, její ohroženou a bohužel i mizející krásu. To všechno na nevšedních scenériích hor a na jedinečných záběrech divokých zvířat. V době přetechnizovaného 21. století vstoupíme do světa ostrovů jesenické divočiny, která si zaslouží naši pozornost a právo na přežití…

Hosté

Ondřej Bačík

by Lukáš "lumir"Hubert