browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

2014

Není vybrán žádný galerie nebo galerie byla smazána

Island – Země nezkrocených živlů

15.1.2014 159
Minulého léta se dva mladí studenti Hanka a Michal vypravili na Island. Během čtyřtýdeního putování po této jedinečné zemi se jim podařilo stopem objet celý ostrov dokola, projít jeden z nejkrásnějších treků světa, podívat se na místo erupce sopky Eyjafjallajökull, doplavat z Evropy do Ameriky v jeskyni, potkat spoustu zajímavých lidí…to a mnoho dalšího se dozvíte na prvním Kotlíkovém promítání v roce 2014.

Hosté

Michal Hubert
Hanka Belšíková

Sakartvelo – Neznámá Kráska

12.2.2014 160
Co vše se dá zažít při dvoutýdenním putování po Gruzínsko-čečenské hranici? Ztracené tyčky od stanu, nový člen výpravy, stavba silnice i večírek s místními. Naše trasa začíná v Omalu a končí až v basecampu hory Kazbeg kde byl podle staré řecké mytologie připoután Prometheus.
35 minutový film s následnou besedou a samozřejmě ochutnávkou.

Hosté

Tom Kellner
Pítruj Klimeš

Dominikánská republika, nepohodlně rájem povalečů

12.3.2014 161
Pláže Karibiku, tropické hory, proláklina s leguány, jeskyně a cenoty, místní folklor, o tom a mnoho dalším nám u fotografií popovídají Renata a Zdeněk na březnovém Večeru s Kotlíkem.

Hosté

Renata Žilková
Zdeněk Novák

Argentina, Chile Ve stínu Aconcaguy

9.4.2014 162
Třítýdenní vánoční putování po argentinských a chilských svazích And v oblasti nejvyšší hory západní i jižní polokoule. Od drsných horských údolí, přes písečné pláže Pacifiku až po cyklovýlet mezi místními úrodnými vinicemi. Se svými zážitky a fotografiemi se na Vás bude těšit Míra Tesař na dubnovém Večeru s Kotlíkem.

Hosté

Míra Tesař

Svatý Tomáš a Princův ostrov, Diáky

14.5.2014 163
Cesta dvou studentů ze začátku století do v té době turisticky málo poznamenaného druhého nejmenšího afrického státu. Uvidíte jak žili tamní lidé a jak vypadala divoká příroda tropických ostrovů Svatý Tomáš, Princův ostrov a dalších. Promítání diapozitivů s povídáním.

Hosté

Honza „Johny“ Pavlík

Sardinie

8.10.2014 164
Písečné pláže s průzračným mořem nebo skalnaté útesy, lesnaté horské hřebeny ve vnitrozemí i rozkvetlé křovinaté porosty na pobřeží, rušná města i prosté vesničky pastevců, ale také tajemné prehistorické kamenné stavby – to je Sardinie.

Hosté

Hana a Jarda Hubertovi

Přírodní krásny Brazílie

12.11.2014 165
Ve filmu se podíváme na záběry z Rio de Janeira, pak se přesuneme k nádherným vodopádům Iguacu jak z brazilské, tak z argentinské strany. Tyto vodopády patří mezi novodobé divy světa jenž v délce 3km nabízí nezapomenutelný pohled na bezmála 300 vodopádů. Z argentinské strany vám nabídnu pohled do ohlušujícího vodopádu „ El Diablo“ – ďáblova chřtánu. Navštívíme v krátkosti region Mato Grosso, kde jsme šnorchlovali v řece Rio Prata a pozorovali mnoho druhů tropických ryb. Shlédneme záběry z močálovité krajiny Pantanal, jenž jsou největší mokřadla světa. Zde jsme viděli kapybary, kajmany, mravenečníky a především chráněné jaguáry. Pak se přesuneme do hlavního města státu Bahia do Salvádoru de Bahia, kde proudí večer davy veselých věřících a na ulicích se tančí bojový tanec tzv. Capoeira. Podíváme se na místo stvořené k odpočinku, pláže lemované kokosovými palmami, kde se nachází želví rezervace. Do vesničky Praia do Forte. Na závěr našeho malého cestování na plátně, navštívíme nádherný a nezapomenutelný ostrov Ilha Grande. Tento ostrov nabízí hornatou džungli a krásné pláže. Nádherná tropická krajina, kde se zachoval původní ekosystém a prales. Bujnou vegetací ostrova se prohání spoustu opic, motýlů, kolibříků atd…. Kde se můžete procházet na jedné z mnoha nejkrásnějších pláží světa Lopéz Mendez. Adeus Brasil !

Hosté

Věra Hasova

Aljaška

10.12.2014 166
Povídání Aleše Pekárka o cestě na Aljašku. Autem, pěšky, na raftu, mořském kajaku, lodí i letadlem. Nádherná divočina, medvědi, losi, velryby, ledovce a zlatá horečka. Prostě Aljaška, jak má být.

Hosté

Aleš Pekárek

by Lukáš "lumir"Hubert